Uzasadnij stwierdzenie że azja jest kontynentem kontrastów

Pobierz

Więc Antarktyda jest spokojna , czy na niej często są walki między zwierzętami ?. Napisz, gdzie chciała/byś mieszkać, gdybyś mógł/mogła wybrać: w Bangkoku, w Dolinie Krzemowej, w Ułan Bator, w Nowym Jorku, w Sao-Rio, w Miami.. W Azji są miasta będące potęgami gospodarczymi, lecz jest tam także wiele zacofanych wsi.Stwierdzenie : "Antarktyda jest nazywana Kontynentem pokoju" jest może proste to uzasadnienia .. lubAzji żyje 90% ludności (ponad 200 osób na km2).. przypada 54,7%, na niziny (0 do 300 m npm.. Uzasadnij wybór.Azja jest kontynentem wielu kontrastów Uzupełnij tabelę, uwzględniając podane w niej cechy środowiska .. Azja jest kontynentem wielu kontrastów Uzupełnij tabelę, uwzględniając podane w niej cechy środowiska Odpowiedź.. częścią świata; średnia wys.. );- kontrasty wAzja jest kontynentem największych kontrastów, występują tu najwyższe na Ziemi góry, najgłębsze jezioro (Bajkał), największe jezioro (Morze Kaspijskie), a na kontynencie występują wszystkie rodzaje klimatu od polarnego po tropikalny wraz z jego odmianą klimatem monsunowym, który kształtuje warunki wodne na wielu interesujących z akwarystycznego punktu widzenia obszarach Indii .Azja jest kontynentem kontrastów, ponieważ znajdują się tam piękne zasoby przyrodnicze ale również wysoko rozwinięte miasta w których nie ma miejsca na tereny zielone..

);Azja jest kontynentem wielkich geograficznych kontrastów.

to tylko takie moje rozumowanie.. .DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. alternatywne listy kontynentów ).. Lakendo342 odpowiedział (a) 22.02.2011 o 12:20 Azja jest kontynentem kontrastów dlatego , że jest zróżnicowane zaludnienie.azja jest kontynentem największych kontrastów, występują tu najwyższe na ziemi góry, najgłębsze jezioro (bajkał), największe jezioro (morze kaspijskie), a na kontynencie występują wszystkie rodzaje klimatu od polarnego po tropikalny wraz z jego odmianą klimatem monsunowym, który kształtuje warunki wodne na wielu interesujących z akwarystycznego …Przykładowe kontrasty w środowisku przyrodniczym Azji: - kontrasty w rzeźbie terenu - wysokie góry o wysokości bezwzględnej przekraczającej 8000 m n.p.m. (Himalaje) i obszary położone poniżej poziomu morza (depresje), np. depresja Morza Martwego (430 m p.p.m.. uzupełnij ją tak aby uzasadnić stwierdzenie że azja jest kontynentem wielu kontrastów przyrodniczychZ powodów historycznych i kulturowych sama Azja bywa również nazywana kontynentem (zob.. Uważasz, że ktoś się myli?. 2009-12-09 15:20:40; wymień i opisze trzy cechy decydujące o tym, że afryka jest kontynentem o najwyższym popziomie rozwoju gospodarczego 2009-10-30 23:59:03w tabeli wymieniono wybrane cechy środowiska przyrodniczego azji..

Nazywana jest często kontynentem wielkich kontrastów geograficznych.

Termin kontrast wywodzi się z języka włoskiego i oznacza 'ostro uwydatniające się różnice, sprzeczności i przeciwieństwa'.. W Azji występuje wiele obszarów i cech środowiska przyrodniczego, które są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne - zestawione razem tworzą właśnie kontrasty.Azja jako kontynent kontrastów klimatycznych poleca 80% 1250 głosów Treść Grafika Filmy Ogromna rozciągłość południkowa Azji powoduje, że leży ona we wszystkich strefach klimatycznych występujących na Ziemi, od polarnej na północy, poprzez subpolarną, umiarkowaną chłodną i ciepłą, podzwrotnikową, zwrotnikową, podrównikową i równikową na południu.Przydatność 55% Azja jako kontynent kontrastów klimatycznych Ogromna rozciągłość południkowa Azji powoduje, że leży ona we wszystkich strefach klimatycznych występujących na Ziemi, od polarnej na północy, poprzez subpolarną, umiarkowaną chłodną i ciepłą, podzwrotnikową, zwrotnikową, podrównikową i równikową na południu.Jest kontynentem, kontrastów ponieważ są tam prawie wszystkie ukształtowania terenu (góry, jeziora, lasy, stepy, itd.). Znajduje się tutaj najwyższy szczyt na Ziemi (Mount Everest - 8848 m n.p.m.); 2..

Answer: 2 on a question Uzasadnij, że azja jest kontynentem rekordów i kontrastów geograficznych pls na jutrooo.

Wynosi 950 m npm.. Przyrost naturalny wynosi 19%.. myślę, że tabela powinna wyglądać nieco inaczej niż zrobił to mój poprzednik.. 2009-10-14 11:33:13; Uzasadnij twierdzenie, że gady są przodkami dzisiejszych ptaków.. Antarktyda jest spokojna bo na niej żyje dużo małych i większych zwierząt .Uzasadnij twierdzenie,,Azja - to kontynent wielkich kontrastów'' 2010-11-11 09:21:04; Wymień i opisz 3 cechy decydujące o tym,że Afryka jest kontynentem o najniższym poziomie rozwoju gospodarczego .. Na kontynencie tym jest największa depresja świata (brzeg Morza Martwego 430 m p.p.m.. Po Antarktydzie Azja jest najbardziej wzniesioną (2040 m npm.). poniżej.. odpowiedział (a) 08.02.2011 o 15:45 Azję nazywamy kontynentem kontrastów, ponieważ występują wyżyny i niziny, różnice wysokości są bardzo duże, znajduje się tu najwyższy i najniższy punkt na Ziemi, obok obszarów bardzo zimnych są obszary bardzo gorące, różnice w opadach są bardzo duże, bieda i dobrobyt.. czarna9494 .. Sąsiaduje z Europą od zachodu, Afryką od południowego zachodu, Oceanem Indyjskim i Australią od południowego wschodu oraz Pacyfikiem od wschodu.. Nie , chyba że chodzi o jedzenie ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt