Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści brainly

Pobierz

W pewnym krakowskim parku, tonącym w zieleni….. Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?-Cechy opowiadania juz znasz.. Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .Opowiadanie na podstawie mitu o Odyseuszu.. Odyseusz myślał, że to będzie cudowny czas, lecz się mylił.. Temat: Co by było gdyby Demeter nie znalazła swojej córki.. Zwroć uwagę na problematykę podjętą w micie lub przypowieści.. Jeśli tworzysz wspołczesną wersje mitu pamiętaj że ona powinna mieć uniwersalny charakter.Ważne: na wykonanie testu masz czas do godz. 15.00, ponieważ muszę sprawdzić i wprowadzić wyniki na platformę.. (informacja zamieszczona na niebieskim tle).. na podstawie mitu lub przypowieści- przedstawia wydarzenia i bohaterów znanych z mitologii lub Biblii przeniesionych w czasy współczesne.. Kryteria te proszę mi wysłać koniecznie dzisiaj, ponieważ chciałabym wybrać najlepsze z nich, najdokładniejsze, które posłużą wszystkim szóstoklasistom do pisania pracy.. TEST JUŻ ODBYŁ SIĘ .. Wojna spadając na niego nagle pokrzyżowała mu wszelkie plany związane z rodzina.Żył długo, ale w końcu przypomniano sobie o nim w piekle.. Znienacka zaskoczył go Tanatos, który uciął mu pukiel włosów i jego krnąbrną duszę zabrał do podziemia.. Była piękna, słoneczna niedziela….. Kilka godzin przed przyjazdem dziewczynki, Mateusz jedzie odebrać dziecko z peronu z mysla, ze będzie to chłopiec..

Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

b) Schemat współczesnej wersji baśni, mitu, legendy lub przypowieści.. Musi jednak zawierać charakterystyczne cechy gatunku : mitu(s.258) lub przypowieści (s.251).Opowiadanie odtwórcze.. możesz też przenieść swoich bohaterów w czasy współczesne; c) pamiętaj, że mity i przypowieści mają charakter uniwersalny -język polski 20: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści .. Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy ., Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Temat : Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. możesz również przenieść historię w czasy współczesne.. Przeanalizuj przykładowe opowiadanie.. Opowiadanie to forma wypracowania, która powoduje zwykle bardzo skrajne reakcje uczniów.. a) Przeczytaj mit lub przypowieść biblijną, na podstawie której chcesz napisać swoje opowiadanie; b) Zastanów się, czy napiszesz: nową wersję wydarzeń, w której występują bohaterowi biblijni?Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści - notatka wizualna.. W ciepły, sierpniowy wieczór siedziałam sama na ławeczce przed domem….o tym, co jest niezbędne aby napisać opowiadanie na podstawie mitu, przypowieści, legendy lub baśni: a) Co to jest współczesna wersja baśni, mitu, legendy lub przypowieści?.

3.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.

Zobacz odpowiedź.. Zobacz więcej komentarzy.. Tworzą one fabułę i najczęściej są ułożone w kolejności chronologicznej (.. 5.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.22.04 - 24.04.20 współczesne JAK ZREDAGOWAĆ OPOWIADANIE TWÓRZE?. Pewnego razu….. uwzględnia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego się odnosi.Temat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. (nauczenie zdalne, język polski) - YouTube.. Twórcze i odtwórcze2.Przeczytaj ponownie mit lub przypowieść, na podstawie którego masz napisać opowiadanie.. Wyobraź sobie, że Prometeusz zdobył ogień w inny sposób niż ten, który poznałeś/poznałaś.. W pewien zwykły, jesienny poranek….. Może to być znana już wam historia przeniesiona w czasy nam znane lub inna, wasza wersja wydarzeń.Temat1: Jak napisać twórcze opowiadanie na podstawie przypowieści?. Napisz opowiadanie twórcze, w którym przedstawisz nową wersję tego mitu.Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. MATERIAŁY DLA UCZNIA / klasa VI / język polski…Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Jako o bogu (boskim Tytanie) mówi o nim Sofokles (Edyp w Kolonie).Podobnie w Teogonii Zeus określa go jako potomka Japeta, a .Przyszła pora na opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.Jak napisać opowiadanie?.

Pamiętaj o cechach mitu i przypowieści.

Odpowiedź: z Tadeusza i energylandia działo się to a bardzo dawnych czasach o których o który opowiadają mity miejsce wydarzenia były piękne Ateny to właśnie w nich mieszkał Tadeusz syn Zeusa i Hery będąc dzieckiem wraz z rodziną został porzucony przez gdy był już dorosły postanowił udać się do ojca Tadeusz po spotkaniu ze swoim rodzicom postanowił .Napisz opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści Temat:Co by było gdyby Demeter nie znalazła swojej córki.. Chciałabym, byście tym razem spróbowali napisać opowiadanie - współczesną wersję przypowieści.. Pewnego dnia w Warszawie….. siostra* albo*.. 21 maja- napiszcie opowiadanie twórcze.. Zaloguj się, by dodać komentarz.Okazuje się, że nie liczyli na dziewczynkę tylko chłopca.. Zapoznaj się z zasadami redagowania opowiadania: 2.. Początek wojny trojańskiej, piękna Penelopa poczęła syna, któremu na imię było Telemach.. Napisz opowiadanie na podstawie "Przypowieści o talentach" według podanego planu: Ogłoszenie nauczycielki o szkolnym konkursie sportowym.. Są tacy, którzy zawsze najchętniej napiszą opowiadanie - a są też tacy, i tych jest chyba większość, którzy nie wybiorą opowiadania nigdy, jeżeli tylko cokolwiek innego mają do wyboru.czy przypowieści zamieszczonej w podręczniku na stronie 269./ przepisz ją do zeszytu..

Jak napisać opowiadanie inspirowane mitem lub przypowieścią.

Opowiadania, których autorzy nie zostali nagrodzeni /min.. Zastanów się, czy chcesz przedstawić inną wersję wydarzeń, w których bohaterowie brali udział, czy też wymyślisz dalsze losy postaci.. .Brainly jest żeby komuś pomóc a nie dla żartów wysyłać wiadomości które ktoś podał bo ablo nie umiał albo nie wie jak się pisze opowiadanie twórcze na podstawie mitu.. Pamiętaj o budowie opowiadania oraz o limicie słów (minimum 100).. Jak napisać współczesną wersje mitu lub przypowieści.. opowiadanie twórcze .. Zapoznaj się z przydatnym słownictwem oraz z informacjami mówiącymi o tym, jak należy napisać opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści - podręcznik strona 269.. Tam, w Hadesie wymierzono mu karę: miał wtoczyć wielki kamień na wysoką i stromą górę.. Jest to jedna z form, która obok opowiadania na podstawie baśni lub legendy wykorzystywać będzie teksty znane uczniom z klas .Zapoznajcie się z przydatnymi słowami oraz zasadami pisania opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.. Wybór do konkursu najlepszych sportowców szkolnych.Coggle.. Uważnie przeczytaj informacje dotyczące redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści- podręcznik str.269.Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub Biblii, a przykład przeniesionych w czasy współczesne.. Zwróć uwagę na poszczególne elementy : 3. bell outlined.Napisz opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieści 1 Zobacz odpowiedź Chyba nie myślisz że ktoś za ciebie napisze opowiadanie, co nie?. Patrząc na zamieszczone obrazki spróbuj opowiedzieć współczesną wersjęTemat: Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści -Przeanalizujcie informacje o komponowaniu opowiadania ze strony 269-Zapoznajcie się z treścią i konstrukcją opowiadania wzorcowego ze strony 269-Wykonajcie w zeszycie polecenie 1./271Proszę na podstawie tych 3 źródeł informacji stworzyć kryteria sukcesu dotyczące opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści.. Szóstoklasiści już niebawem stworzą kolejną formę wypowiedzi pisemnej - opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści.. Poniższa prezentacja służy przypomnieniu, co to jest opowiadanie.20 maja -zapoznajcie się z zasadami redagowania opowiadania twórczego na podstawie mitu lub przypowieści i dokonajcie wyboru jednego z dwóch zaproponowanych tematów.. Okazuje sie, ze pomylono, lecz Mateusz nie zostawia Ani i zabiera ją ze sobą na Zielone Wzgórze.. Zdarzyło się to we wtorek, a może czwartek….. Przypomnij sobie utwór.. ", tam też znajdują się bardzo ważne informacjeOpowiadanie jest dłuższą formą wypowiedzi, w której przedstawia się wydarzenia autentyczne lub fikcyjne w ciągu przyczynowo-skutkowym..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt