Sprawdzian wiadomości w pustyni i w puszczy

Pobierz

W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy?. .a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?W pustyni i w puszczy'' Twój wynik: 70 na 70 pkt Dziękujemy za zabawę i udział teście!. Książka H. Sienkiewicza W pustyni i w puszczy jest powieścią podróżniczo-przygodową, w której przedstawione zostały niezwykłe losy dwojga przyjaciół w Afryce.. Rozwiąż test!Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Co uczynił wtedy chłopiec i dlaczego ?. Co zrobiła Nel, aby zostawić ślad dla pościgu ?. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.Problematyka.. Skomentuj.. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap podróży)?. Jaką broń, dostał Staś na Gwiazdkę?. Czym była fatamorgana ?. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.. "W PUSTYNI I W PUSZCZY"- TEST ZNAJOMOŚCI LEKTURY 1. a) Fatmy c) Idrysa b) Chamisa d) beduinów 2.. Patisonka123xdp 02 listopada 2016 40/70 dzieki pomogło dostałam 4.. Jakie nazwisko miała Nel?. RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś?.

W pustyni i w puszczy.

''W pustyni i w puszczy'' Henryka Sienkiewicza - quiz sprawdzający z lektury.. [przypis edytorski] W pustyni i w puszczyGeneza powieści "W pustyni i w puszczy" W styczniu 1891 r. Henryk Sienkiewicz wyruszył w podróż na Czarny Ląd.. polskiej .4.. Kartkówka dla kl. V ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy" cz II 1.. 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel?. 8Zgłoś błąd Jakiej narodowości był ojciec Stasia?. Znasz te książkę jak własną kieszeń!. 2011-12-11 18:00:36; pomożesz mi to rozwiązać ?. Saidzie.. W pustyni i w puszczy.. Sprawdź, czy poradzisz sobie w lesieTest z lektury: "W pustyni i w puszczy" .. Możesz śmiało przystąpić do sprawdzianu z lektury w szkole i niczego nie musisz się obawiać.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. 46 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. sprawdź swoje wiadomości i umiejętności - h.sienkiewicz "W pustyni i w puszczy" .. "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.. Ej ktoś wie jakie były pytania na sprawdzianie z lektury w pustyni i w puszczy proszę .Najbardziej rozpowszechnionym sposobem przesyłania wiadomości pod koniec XIX wieku, czyli w czasie, w którym zostało osadzone W pustyni i w puszczy, było pisanie listów i wysyłanie ich pocztą..

Kim ...Ile wiesz o lekturze "W pustyni i w puszczy"?

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel!. Aż 80 proc. z was myli się w 2. pytaniu.. praca .. zamów reklamę zobacz szczegóły Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. Jak nazywał się człowiek, którego wiary nie chciał przyjąć Staś?. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. Sprawdź, ile pamiętasz!. Udostępnij.. W jaki sposób dzieci wysyłały wiadomości o tym, że żyją i o miejscu swego pobytu?. Rozwiąż test.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. Quiz w Poczekalni.. Co zaproponował Grek Stasiowi w Omdurmanie ?. 2010 .Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z książki H. Sienkiewicza ''W pustyni i w puszczy'' lub poćwiczyć do nadchodzącej kartkówki?. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3. .. Czyje dzieci miały być wymienione za porwanych Stasia i Nel?. Wypełnij darmowy quiz, test wiedzy, IQ, sprawdzian i sprawdź wynik teraz!Język polski, Sprawdziany i testy "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza - sprawdzian wiadomości i umiejętności z lektury.. w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś?. Wypełniając test wiedzy, nauczysz się nowych wiadomości na temat tej lektury i rozwiążesz test aby dostać szustkę..

Rozwiąż test!Test ze znajomości lektury ,,W pustyni i w puszczy''.

Fahdi c) Gebhr b .Staś Tarkowski to 14-letni chłopiec, główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza " W pustyni i w puszczy".. Wywodzi się z rodziny, w której ojciec z pochodzenia jest Polakiem a matka Francuzką.. W jakim celu to zrobiono?. Mirusinda 4 lata temu.. Życzę miłego rozwiązywania.. Witam cię serdecznie!. [przypis edytorski] ⁶czerwonak — flaming; nazwa potoczna.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. merken in "Meine Apps"⁵grobla — wał ziemny, który utrzymu e wodę w sztucznym zbiorniku lub chroni przyległe tereny przed wylewami rzeki.. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde?. Zawiera nieodpowiednie treści?. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie .Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.. 2011-11-16 17:52:56; W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) 2010-08-20 14:26:25; Test z lektury w pustyni i w puszczy, czy te pytania mogą być na kartkówce?. Inne tryby testu.. Podczas tej wyprawy powstały "Listy z Afryki" oraz wydana 20 lat później powieść przygodowo- -podróżnicza "W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nimW PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docZobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz..

... Wiadomości ...W pustyni i w puszczy - przetestuj swoją wiedzę.

6. Podaj trzy fakty, które miały miejsce podczas pobytu dzieci w Omdurmanie i Chartumie.. test znajomości lektury W Pustyni i W Puszczy?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraLista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /.. Opis testu.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel?. List trzeba było włożyć do koperty, napisać na niej adres osoby, do której ma trafić, i przykleić odpowiedni znaczek.W pustyni i w puszczy - test wiedzy.. Stasia charakteryzuje się dobrą kondycją fizyczną jeździ konno, pływa.. a) konia c) lwa b) słonia d) tygrysa 3.. Jakie wielkie zwierzę zastrzelił Staś?. Odpowiedz.Sprawdzian wiadomości z treści lektury "W pustyni i w puszczy" "W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt