Przeczytaj bajkę szczur i kot a następnie wykonaj polecenia

Pobierz

SŁOWIK I SZCZYGIEŁ Rzekł szczygieł do słowika, który cicho siedział: Szkoda, że krótko śpiewasz.. Potem wrócił do swego czółna, położył się obok i udawał, że śpi.7.. Słowik odpowiedział: Co mi dała natura, wypełniam to wiernie.3.. Ustal, czego metaforą1.. Mnie to kadzą .. a) Naszkicuj wzajemny układ postaci w sytuacji przedstawionej w bajce.. W pierwszej wpisz tytuł utworu, w kolejnej bohaterów poszczególnych bajek wraz z cechami jakie prezentują, natomiast w ostatniej - sformułuj morał.. KARTA PRACY .. Próżność, Niebezpieczeństwo «Mnie to kadzą» — rzekł hardzie [1] do swego rodzeństwa.. Kot, Podstęp Wtem, gdy się dymem kadzidł [2] zbytecznych [3] zakrztusił —.. 1,2 ze s.141(podręcznik).. Wyjaśnij dosłowne i przenośnie znaczenie sformułowania "mnie to kadzą", a następnie wypełnij tabelę i ustal, na czym polega gra słowna zastosowana przez poetę w bajce.. PRZECZYTAJ TEKST NASTĘPNIE WYKONAJ DO NIEGO POLECENIA.. W jakim miejscu znajdował się szczur, a w jakim - jego bracia i siostry?. Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił.Kot wykorzystujący uwagę szczura, dusi go.. W pogoni za tym tracą często umiejętności obiektywnej oceny sytuacji i nie dostrzegają grożących im niebezpieczeństw.. Akcja dzieje się w czasie mszy świętej - szczur wszedł na ołtarz i przechwala się swoim krewnym: "Mnie to kadzą" - rzekł hardzie do swego rodzeństwa..

Przeczytaj bajkę Szczur i kot, a następnie wykonaj polecenia.

Szczur to reprezentant grupy ludzi, którzy charakteryzują się wyniosłością, lubią być chwaleni, w centrum zainteresowania.. Ten sam Zbiornik Czorsztyński, który uchronił przed wielką powodzią Krościenko, nie zapobiegł powodzi w oddalonym zaledwie o 50 km Nowym Sączu,Przeczytaj wiadomości o oświeceniu-podręcznik, s.136-139.. Ustal, czego metaforą może być Twój rysunek.. Ochronny wpływ zbiornika retencyjnego maleje wraz z przemieszczaniem się w dół rzeki.. Przeczytaj bajkę Szczur i kot, a następnie wykonaj polecenia.. Temat: Mądrośd zaklęta w formę prostą i zabawną- bajki I. Krasickiego.. Wtem, gdy się dymem kadzidł zbytecznych zakrztusił - Wpadł kot z boku na niego, porwał i udusił.Przeczytaj bajkę "Szczur i kot".. BAJKA - to krótki utwór, najczęściej wierszowany o charakterze dydaktycznym, czyli jej zadaniem jest uczenie przez zabawę (ludzie mogą rozpoznać własne cechy w postaciach ukazanych w utworze i przemyśleć swoje zachowanie).Przeczytaj uważnie wiersz Jana.. 1.Przeczytaj uważnie wiersz Jana Andrzeja Morsztyna,,Do panny".Uzupełniając poniższą tabelę nazwij i wskaż dostrzeżone w nim typowe dla baroku środki artystyczne.. (on-line) Przyjrzawszy się tańczącym pod drzewami syrenom, rybak wrócił na brzeg, wziął jedną z leżących tam skór fok i ukrył ją pod kamieniem..

Przeczytaj bajkę Lis i wilk (podr.

Utwóropracowanyzostałwramachpro ektuWolneLekturyprzezfun-Przeczytaj tekst a następnie wykonaj polecenia : Największym i najcięższym ptakiem na świecie jest struś afrykański .Jego waga dochodzi do 155kg a wzrost do 275cm.Struś potrafi szybko i wytrwale biegać,jednak nie umie latać.. 2 godziny lekcyjne.. Szedł i szedł, aż słońce zaczęło zachodzić za górami.Przeczytaj tekst a następnie wykonaj polecenia '' Niewolni chłopi,na których spoczywał ciężar uprawy ziemi przydzielonej pełnoprawnym obywatelom;byli również zobowiązani do osobistych posług wobec swych panów (np. towarzszyli im wczasie wypraw wojennych ) a także wykonywania prac rzemieślniczych i stawania do robót publicznych na wezwanie władz'' A.Podaj nazwę grupy ludności .Przeczytaj informacje z podręcznika s. 79, a następnie wykonaj ćwiczenie 1/79 i odpowiedzi zapisz w zeszycie.. Przeczytaj bajkę Szczur i kot, a następnie wykonaj polecenia.. Szczur i kot.. Szczur jest tutaj alegorią bezmyślnej ambicji i dumy.Przeczytaj nową wiadomość.. Wykonaj zadania 1-3 ze str. 142 (pod tekstem Lis i wilk).. Zapoznaj się z treścią bajki "Szczur i kot", a następnie odpowiedz pisemnie na pytania zawarte w zadaniach 1. i 2. ze s. 141. a) Naszkicuj wzajemny układ postaci w sytuacji przedstawionej w bajce..

Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.

Wykonaj polecenia z karty pracy pisemnie w zeszycie.. Wpisz do zeszytu definicję pojęcia alegoria.. Stracił kaptur, płaszcz, prowiant, kuca, guziki i przyjaciół.. Jątrzyliście serca nasze najobraźliwszą pogardą, nigdy rodak nasz nie był przez was nazywanym inaczej, jak psem, złodziejem.. Wykonaj polecenia: 10.. Szczur jednak zaczyna krztusić się dymem kadziła.Przeczytaj podane wyrazy, a następnie wykonaj polecenia 2017-10-05 22:00:16 Przeczytaj podane fragmenty tekstów, a następnie wykonaj polecenia .. 2012-03-12 19:21:50 Przeczytaj i wykonaj polecenia .. 2010-01-24 19:05:39 przeczytaj fragment artykułów henrykowskich .. Kot to reprezentant ludzi przebiegłych .Bohaterem bajki "Szczur i kot" Ignacego Krasickiego jest tytułowy gryzoń.. O wy, co wszystkie porzuciwszy względy,Za cackiem bieżyć gotowi w .. wykonaj następujące polecenia: Ćwiczenie .Przeczytaj tekst źródłowy,a następnie wykonaj polecenia.. Do dzieci.. Co ciekawe wysiadywaniem jaj i wychowywaniem młodych .Cytat z bajki Szczur i kot.. a)Utwór "Podróżny" jest bajką.Przykłady innych bajek: "Ptaszki w klatce", "Przyjaciele", "Jagnię i Odpowiedź na zadanie z Między nami 3Ignacy Krasicki Bajki i przypowieści Szczur i kot.. Zaplanuj kolejne częściPrzeczytaj bajki zamieszczone w podręczniku, następnie będziemy je analizować..

Jak szczur interpretował swoją sytuację?

WTOREK, ŚRODA 23.06.- 24.06.20.. Jaja składaneprzez samicę strusia są największymi komórkami zwierzęcymi.. 5.Przeczytaj wypowiedzi Tomka, Asi i Maćka w podręczniku na str. 95-96, a następnie ustnie wykonaj poniższe polecenia: Sprawdź, z ilu akapitów jest zbudowany każdy tekst Zatytułuj każdy akapit Powiedz, co jest tematem wypowiedzi 2.. Przeczytaj wiadomości o Ignacym Krasickim oraz bajkę "Szczur i kot"- podręcznik , s. 140-141.. W jakim miejscu znajdował się szczur, a w jakim - jego bracia i siostry?. Do panny Twarde z wielkim żelazo topione kłopotem, Twardy dyjament żadnym nieużytyty młotem, Twardy dąb stary wiekiem skamieniały, Twarde skały na morskie nie dbające wały .. Zyje w niewielkich stadach.. 2012-05-23 17:55:47 Bajki Ignacego Krasickiego .Przeczytaj tekst, a następnie wykonaj polecenia 1-3.. T: Jaką funkcję pełnią zaimki?. (lekcja online) Temat: Twórca i jego dzieło.. W jakiej sytuacji szczur był naprawdę?. Powtórzenie wiadomości.2 TAJEMNICE SŁOWA Zadanie 1 (0-3 punkty) Przeczytaj zamieszczony poniżej utwór Ignacego Krasickiego, a następnie wykonaj związane z nim polecenia.. Zapisz w zeszycie notatkę: Z bajki Szczur i kot wynika, że pycha nie popłaca, szczur fałszywie ocenił sytuację i stał się łatwym celem dla kota - drapieżnika.. a) Wyjaśnij dosłowne i przenośnie znaczenie sformułowania "mnie to kadzą", a następnie wypełnij tabelę i ustal, na czym polega gra słowna zastosowana przez poetę w bajce: Mnie to kadzą: Znaczenie dosłowne: … Znaczenie przenośne:…Przeczytaj bajkę Szczur i kot, a następnie wykonaj polecenia.. Temat: W krzywym zwierciadle.1 Karty pracy 5 dla uczniów klasy Język polski wrzesień 2014.. Narysuj tabelę skłającą się z trzech kolum.. Bilbo uciekł goblinom, ale nie miał pojęcia, gdzie jest.. Przeczytaj bajkę Lis i osieł, a następnie uzupełnij kartę pracy, w którejMnie to kadzą, rzekł hardzie do swego rodzeństwa,Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.Wtem gdy się dymem kadzidł zbytecznych zakrztusił,Wpadł kot z .Talektura,podobnie aktysiąceinnych, estdostępnaon-linenastronie wolnelektury.pl.. Ustnie wykonaj zad.. Siedząc szczur na ołtarzu podczas nabożeństwa.. Zapisz w zeszycie notatkę; Bajka "Szczur i kot' Morał w tej bajce wskazuje na koniczność unikania bezkrytycznej zarozumiałości, która może prowadzić do zguby..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt