Sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni dla klasy 5

Pobierz

d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. d) Nemeczek.Test z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara dla klasy 4 szkoły podstawowej.fajny Quiz ale w pytaniu: Ile lat (mniej więcej) mieli chłopcy ze szkoły?. Hektor był: a) Psem Słowaka b) Kotem Słowka c) Psem Nemeczka d) Kotem Nemeczka 3.. Pierwsza z nich to książki, które uczeń może czytać dla przyjemności, w drugiej natomiast znajdują się teksty, które rozbudzają wrażliwość i pomagają sprostać wymaganiom dotyczącym kształcenia literackiego, zawartym w podstawie programowej.177 Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnar 2 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie.. Jaką odpowiedź uzyskał ojciec Gereba od Nemeczka?. a) samowola b) posłuszeństwo c) honor i sprawiedliwość.. Została przetłumaczona na wiele języków, była .. Nika46427288 07 maja 2019 .. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.Czy trudny był test z lektury chłopcy z placu broni 2012-12-17 20:42:39; Ułóż krzyżówkę z lektury " chłopcy z placu broni " 2011-05-09 12:48:15; inne zakończenie lektury " chłopcy z placu broni " 2010-06-02 13:50:16; Opisz zabawy chłopców z Placu Broni z lektury pt.'' Chłopcy z Placu Broni ".. Nemeczek czeka na kolegów na Placu.. Nagle na szczycie jednej z fortec spostrzega strasznego Feriego Acza - przywódcę wrogiego obozu chłopców z Ogrodu Botanicznego..

Podkreśl właściwe miejsce akcji lektury "Chłopcy z Placu Broni".

a) Fałsz b) Prawda 2.. Kto został adiutandem Boki pod nieobecność Nemeczka1) Nemeczek widział jak a) dozorca - Słowak zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Sprawdź się!. Jak nazywali się wrogowie Chłopców z Placu Broni?. Test będzie łatwy , ale i także trudny .. c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. 10-11 12-15 13-14 16-17 5-6 8-10 są na przykład 2 poprawne odpowiedzi: 12-15, 13-14 bo mieli po 13 lub 14 lat a między liczbami 12 i 15 mieści się 13 i 14 więc jest błąd,Był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę.. a) Warszawie b) Budapeszcie c) Paryżu 13.. Jakie zasady panowały w grupie Chłopców z Placu Broni?. Rozwiąż i sprawdź swoją znajomość lekturyTest z lektury Chłopcy z Placu BroniRozwiąż test Chłopcy z Placu Broni i sprawdź czy uważnie przeczytałeś / aś lekturę.. Wybrane bajki - Ignacy Krasicki 3.. 2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.. Zdrajcą został Gereb.. Podaj co najmniej dwa argumenty.. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy .Chłopcy z Placu Broni • lektury • pliki użytkownika poczta.anka przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Testy z lektury z odpowiedziami Chłopcy z Placu broni.doc, Chłopcy z Placu Broni streszczenie w pigułce.doc12.Gdzie rozgrywają się wydarzenia lektury?.

2017-11-27 18:02:18; To zadanie dotyczy lektury chłopcy z placu broni!

2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.. Czy ułożysz poprawnie imiona postaci z gier, kt.Najbardziej kompletny test z lektury Chłopcy z Placu Broni jaki znajdziesz w sieci.. Przewodzi im Janosz Boka.. że warto przeczytać lekturę "Chłopcy z Placu Broni".. d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. .Ferenc Molnar "Chłopcy z Placu Broni" 1.. Czy dasz radę przetrwać piekielnie trudny test .. Chłopcy z Placu Broni mają plac przy tartaku, zaś Czerwone Koszule - ruiny na wyspie w Ogrodzie Botanicznym.. Zapraszamy do rozwiązywania!1) Nemeczek widział jak a) dozorca - Słowak zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. c) Czele.. Tytuły podlinkowane prowadzą do ćwiczeń, które zostały już opracowane przez redakcję naszego serwisu.Powieść węgierska ciesząca się sławą w skali światowej, należąca do klasyki literatury dla dzieci i młodzieży.. c) Czele.. Wybrane mity greckie, w tym mit o powstaniu świata oraz mity o Prometeuszu, Syzyfie, Demeter i Korze, Dedalu i Ikarze, Heraklesie 4.. 2011-05-10 18:23:53; streszczenie do lektury chłopcy z placu broni 2010-05-18 16:26:00Publikacja zawiera testy ze znajomości lektury "W pustyni i w puszczy" oraz "Chłopcy z Placu Broni".Plik Testy z lektury z odpowiedziami Chłopcy z Placu broni.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Chłopcy z Placu Broni • Data dodania: 28 mar 20152..

Zapraszamy również do drugiego Quizu z tej lektury Chłopcy z Placu Broni.

Co było siedzibą grupy ,,Czerwonoskórych", a co ,,Chłopców z Placu Broni"?Sprawdzian znajomości lektury "Chłopcy z Placu Broni" 1.. Rywalizuje z nimi inna grupa chłopców - Czerwonoskórzy.. b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. A Gereb jest zdrajcą B Gereb nie jest zdrajcą 4.. Był dobrym przykładem przywódcy, ponieważ wiedział, że samemu także należy przyznać się do błędu i nie próbował unikać kary tylko dlatego, że ma wyższą rangę, niż pozostali członkowie załogi.Chłopcy z placu broni - test .. A porucznikiem B szeregowcem C podporucznikiem 3.. Ten test zawiera 23 pytania o różnym poziomie trudności.. 14 najpiękniejszych książek o babciach i dziadkach.. Chłopcy z Placu Broni - Ferenc Molnár 2.. Poznajemy dwie: Chłopców z Placu Broni i Czerwone Koszule.. d) Niesprawiedliwość 14.. Sprawdzian z lektury "Chłopcy z Placu Broni" .. Jakiego bohatera książki "Chłopcy z Placu Broni.. Zobacz podobne quizy: #ksiazki #powiesc #test .. Zarówno w tej bitwie jak i przed nią odznacza się zwłaszcza jeden z Chłopców w Placu Broni - Ernest Nemeczek.Jeden z najmniejszych uczniów w całej klasie, Nemeczek, przekazuje Boki, który jest jego kolegą z klasy, zwitek papieru, na którym zapisane są szczegółowe informacje dotyczące spotkania wszystkich na Placu Broni..

W końcu przybywają inni chłopcy.Ferenc Molnár, "Chłopcy z Placu Broni" , 3.

b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Ozdobne pudełko.Chłopcy, którzy znają się ze szkoły, tworzą grupy.. Zgodnie z nową podstawą programową dzielimy je na obowiązkowe i uzupełniające.. Ponumeruj je zgodnie z porządkiem chronologicznym.. Feri Acz na Placu Broni.. d) Nemeczek.Jakie są pytania na wypracowaniu z lektury " Chłopcy z Placu Broni?. Biblia: stworzenie świata i człowieka, wybrane przypowieści ewangeliczne oW klasach 4-6 lektury dobierane są spośród niżej podanych tytułów.. Feri zabiera czerwono-zieloną chorągiewkę Związku Chłopców z Placu Broni i znika.. Opisany fragment ma miejsce: a) w Ogrodzie Botanicznym b) na .Nazwali siebie Chłopcami z Placu Broni.. Okazuje się, że trzeba będzie stoczyć bitwę o ukochany plac.. A Czerwonoskórzy, czyli Czerwone Koszule B Nie mieli wrogów C Chłopcy z Placu pod Kasztanami 5.Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni".. a) Bukareszt - Węgry - 1898r.. 2013-03-12 15:46:31; Jeśli mieliście sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni to jakie mieliście pytanie?. Utwór "Chłopcy z Placu Broni" to: a) nowela b) opowiadanie c) powieść 3.. Powiem tyle : Miłej zabawy !. Bezcenna w mieście okazuje się przestrzeń.Lektury szkolne w klasie piątej w roku 2020/21 można podzielić na dwie kategorie.. Poniżej zapisano kilka wydarzeń z powieści.. 2010-12-11 21:59:10,, chłopcy z placu .W wyprawie do Ogrodu Botanicznego w celu zawieszenia czerwonej kartki w obozie wroga wzięli udział: a) Boka, Czele, Gereb b) Boka, Nemeczek, CzeleKim był Nemeczek na Placu Broni?.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt