Napisz dlaczego kajtek nie odleciał do ciepłych krajów

Pobierz

12 sierpnia, 2021.. Przez ten uraz nie mógł latać i pozostałe bociany nie chciały, by poleciał z nimi, więc bocian został.Drugi, Kajtek, na szczęście tylko uszkodził sobie prawe skrzydło" - mówi gospodarz, który z rodziną opiekuje się teraz rannym bocianem.. Zadanie 2 Zadaniem uczestnika konkursu jest odpowiedzieć na 3 wylosowane pytania z listy nr 2 i 3.. Gdzie mieszkała Kaczka - Dziwaczka: a) nad stawem b) na podwórku c) nad rzeka 15.. 11. Podaj nazwisko gospodarzy, u których mieszkał bocian?. Z kim się zaprzyjaźniłeś ?. BukietHistorię Kajtka opisywaliśmy w październiku zeszłego roku.. bocianem Kto napisał tę książkę?. Przedstawienie Kajtusia - małego bociana.. Napisz odpowiedź na pytanie: U kogo w zagrodzie mieszkał Kajtek: u Orczyków Dlaczego Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów?. Próba wyrwania starszemu bratu jedzenie.. Dlaczego Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów?. Basia spostrzega, że starszego syna wciąż dręczą wyrzuty sumienia.. .Nie odleciał do ciepłych krajów.. Lokomotywa w wierszu J. Tuwima była: a) ciężka, ogromna b) mała, zwinna c) lekka, stara ETAP II Zadanie 1 Zadaniem uczestnika jest dokończyć rozpoczętą pracę plastyczną i podać tytuł utworu, z którego pochodzi.. Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów, ponieważ wypadł z gniazda i złamał skrzydło.. Pomoc gospodarzy i uleczenie Kajtka.. Kajtek beztrosko spędzał czas, polując na żaby i myszy..

Dlaczego kajtek nie odleciał do ciepłych krajów.

Question from @Milsk - Szkoła podstawowa - PolskiPewnego dnia, kiedy Kajtek wyrywał bratu jedzenie, wypadł przez przypadek z gniazda i spadł na ziemię.. Odpowiedzi udzielane są ustnie.. Latem ub.r. podczas silnych wiatrów wpadł na linię wysokiego napięcia i zranił sobie skrzydło.. Plan wydarzeń.. Był zbyt słaby.. Okoliczni mieszkańcy pomagali mu przetrwać srogie warunki i zżyli się z nim.To jest zadanie do lektury ''Kajtkowe przygody '' Oto pytania :( zadawane one są do bociana Kajtka ) 1.. Czym się żywiłeś w czasie zimy ?. Bociek, prawdopodobnie z powodu swego lenistwa, nie odleciał do ciepłych krajów.. W drodze do pokoju przesłuchań Łukasz krzyczy do Daniela, że to on jest winien śmierci Dominiki.. a. nie miał ochoty b. wypadł z gniazda c. spóźnił się na bociani sejmik 6.. Gospodarze wyleczyli go, jednak od tego momentu Kajtek był słaby i nie mógł odlecieć z innymi bocianami do ciepłych krajów.. Na jakim drzewie miał swoje gniazdo Kajtek?. A. nie miał ochoty B. wypadł z gniazda C. spóźnił się na bociani sejmik.. Mieszkańcy Chróścic w gminie Dobrzeń Wielki zauważyli, że bociek nie odleciał na zimowisko.Dlaczego Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów wraz z innymi bocianami.. Do podanych rzeczowników dopisz po dwa przymiotniki.Dlaczego Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów z lektury Kajtkowe przygody Answer14..

Dlaczego Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów?

Dlaczego bocianek nie odleciał do ciepłych krajów?. Kajtek widział świat po swojemu i humorystycznie przedstawiał ludzi.. Do jakiego lekarza zwrócisz się o pomoc, jeżeli .Kajtek był ulubieńcem wsi.. Osłabienie sił i niezdolność do odlotu do ciepłych krajów.7.. Do jakiego lekarza zwrócisz się o pomoc, jak zachoruje twoje zwierzę?. Jednak kiedy przyszła jesień, Kajtek poczuł chłody i głód.Kajtek wypad z gniazda i złamał skrzydło I Kajtek sie zaprzyjrzyjażnił sie z rodzinoł Jbc to tu masz .. Inne tagi.. ponieważ wypadł z gniazda i złamał skrzydło Kim był Kajtek?. Został w Polsce, w małej wsi Łęka pod Łęczycą.. Starsze bociany stwierdziły, że Kajtek nie zdoła polecieć za morze.Kajtek bocian nieodleciał do ciepłych krajów ponieważ złamał skrzydło i został na wsi sdsdffgsd Bocian nie mógł odlecieć do ciepłych krajów, ponieważ miał złamane skrzydło.Dlaczego kajtek nie odecial do cieplych krajów?. Na kogo czekała z kolacją pani słowikowa?. Przeżył wiele ciekawych i wesołych przygód, o których opowiedział w formie pamiętnika.Jeszcze niecały rok temu z Kajtkiem było źle.. M.Kownacka Jak nazywał się pies Orczyków?. Kajtek nie latał, więc opiekunowie zrobili mu niewielkie.Kajtek nie odleciał do ciepłych krajów, ponieważ był za słaby..

... 5.Dlaczego bocianek nie odleciał do ciepłych krajów?

08.11.2016, 21:00 ; Gazeta Powiatowa - Wiadomości OławskieWszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1989 roku Szukanie zaawansowane.. Zabrał go na leczenie Tomasz Grabiński, który pod Wrocławiem .Główną postacią jest bocian Kajtek, który z powodu złamanego skrzydła nie odleciał do ciepłych krajów.. Niefortunne wypadnięcie z gniazda.. Na parę tygodni przygarnęli go państwo Mędreccy.. Zamieszkał w zagrodzie u Orczyków.. a) dębie b) lipie c) topoli d) sośnie.. Komisja na bieżąco ocenia odpowiedzi, wrzucając do przygotowanych pojemników kolorowe piłeczki.5.. Kto się tobą zaopiekował .. Gorzów Wielkopolski (760) ; Świecie (320) ; Stany Zjednoczone (315) ; Osiek (300 .Nie wiadomo jednak, czy dziewczyna była już wtedy martwa, czy tylko nieprzytomna.. Proszę o pomoc to chodzi o Kajtka z ''Kajtkowe Przygody''Dlaczego Kajtek z książki ,,Kajtkowe Przygody'' Nie mógł odlecieć do ciepłych krajów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt