Wyjaśnij dlaczego granica wiecznego śniegu przebiega najwyżej nad zwrotnikami

Pobierz

Najwyżej granica wiecznego śniegu znajduje się w okolicach zwrotników (6000 m n.p.m.), natomiast w strefie okołobiegunowej obniża się do poziomu morza.RE: granica wiecznego sniegu.. na zwrotnikach panuje klimat bardzo gorący i suchy (ekstremalny w skali światowej), więc ewentualny śnieg (rzadko zresztą padający) nie może się utrzymać tam na małej wysokości, a jedynie na bardzo wysokich szczytach - ok.6000 m.n.p.m, gdzie temperatura jest odpowiednio niska (ok. 0*) by śnieg się nie .Lodowce i granica wiecznego śniegu Wiecznego śniegu granica, linia wiecznego śniegu, wysokość, powyżej której utrzymuje się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć się lodowce.. dlatego też tylko na odpowiedniej wysokości n.p.m., gdzie jest odpowiednio zimno i są większe opady, występuje granica wiecznego śniegu.Wyjaśnij, dlaczego granicą wiecznego śniegu przebiega najwyżej nad zwrotnikami, a nie nad równikiem.. W krajach polarnych granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości od ok. 200 do 1000 m n.p.m., na Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza.Wybierz odpowiedź wyjaśniającą, dlaczego granica wiecznego śniegu na równiku przebiega niżej niż na zwrotnikach.. 0 0. geo86 30.11.2010 (22:29) ponieważ to na zwrotnikach, a nie na równiku mamy najsuchszy i najgorętszy klimat.. Wynika to z.Granica wiecznego śniegu przebiega na wyższych wysokościach w strefie klimatów zwrotnikowych (nawet 6000 m n.p.m) niż strefie klimatu równikowego (około 5000 m n.p.m.)..

Wynika to zWyjaśnij dlaczego granica wiecznego śniegu przebiega najwyżej nad zwrotnikami.

W miarę oddalania się od zwrotników granica obniża się, za kołami podbiegunowymi osiąga poziom morza.Wiecznego śniegu granica, linia wiecznego śniegu, wysokość, powyżej której utrzymuje się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć się lodowce.. odpowiedział (a) 11.05.2009 o 18:46.. W krajach polarnych granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości od ok. 200 do 1000 m n.p.m., na Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza.Granica wieloletniego śniegu Położenie granicy wieloletniego śniegu zależy od szerokości geograficznej: w strefie równikowej znajduje się ona na wysokości ok. 4500 -5000 m n.p.m.; nad zwrotnikami, podnosi się do około 6400 m n.p.m., powód: bardzo małe opady; w wyższych szerokościach geograficznych granica ta leżyWyjaśnij, dlaczego w okolicach zwrotników występują pustynie, zwane często pasatowymi .. Dlatego, że opady na równiku są niższe niż na zwrotnikach.W jakich szerokościach geograficznych granica wiecznego śniegu przebiega na poziomie morza?. Dane są punkty A=(-a, -10) i B=(1, -2a).. Na podstawie: [dostęp: 22.01.2015].. wysokość nad poziomem morza, opad atmosferyczny, prąd morski, ciśnienie atmosferyczne, szerokość geograficzna, rozkład lądów i mórz, cyrkulacja atmosferyczna, zachmurzenie, .. Dlaczego granica wiecznego śniegu w obszarach równikowych przebiega na ok. 5 tys. m n.p.m, w okolicach zwrotników na półkuli północnej na ok. 6 tys. m n.p.m., a na południowej na ok. 7 tys. m n.p.m?.

Wynika to z.Wyjaśnij, dlaczego granicą wiecznego śniegu przebiega najwyżej nad zwrotnikami, a nie nad równikiem.

Dlatego, że opady na równiku są wyższe niż na zwrotnikach.. Granica wiecznego śniegu zależy od temperatury powietrza, a ta z kolei ma związek z szerokością geograficzną - ogólna zasada jest taka, że ze wzrostem szerokości geograficznej granica wiecznego śniegu obniża się.Zadanie 25.. W strefach umiarkowanych (50-60° szerokości geograficznej północnej i południowej .Przebieg granicy wiecznego śniegu na kuli ziemskiej jest zróżnicowany.. Wieje tu ciepły fen południowy oraz zimny wiatr północny - bise.Na Antarktydzie granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości 500 - 1000 m n.p.m. p/f Granica wiecznego śniegu najwyżej przebiega nad zwrotnikami p/f W szerokościach geograficznych, w których leży Polska, granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości ponad 2000m n.p.m. p/fWiecznego śniegu granica, linia wiecznego śniegu, wysokość, powyżej której utrzymuje się stała pokrywa śnieżna i mogą tworzyć się lodowce.W krajach polarnych granica wiecznego śniegu przebiega na wysokości od ok. 200 do 1000 m n.p.m., na Grenlandii i na Antarktydzie schodzi do poziomu morza.. Granica wiecznego śniegu przebiega najwyżej w Himalajach P F .Profile @MelonGKW - Beginner, Answers 1, questions 44, Followers 0.. Wyjaśnij, dlaczego granica wiecznego śniegu na południowych i północnych stokach Alp przebiega na różnych wysokościach.Położenie granicy wieloletniego śniegu zależy głównie od czynników takich jak: klimatycznych, zwłaszcza średniej temperatury lata i ilości opadów atmosferycznych (klimatyczna granica wieloletniego śniegu), pogodowych (sezonowa granica wieloletniego śniegu) geomorfologicznych: rzeźba terenu, nachylenie, ekspozycja itp.Granica wiecznego śniegu w różnych regionach przebiega na różnej wysokości - od 2630 - 2950 m n.p.m. w Alpach Północnych do 2700 - 3100 m n.p.m. w Alpach Południowych..

Granica wiecznego śniegu na Ziemi.

Granica wiecznego śniegu przebiega na wyższych wysokościach w strefie klimatów zwrotnikowych (nawet 6000 m n.p.m) niż strefie klimatu równikowego (około 5000 m n.p.m.).. iCe6rH70VW_d5e977Wysokość tej granicy zależy od warunków klimatycznych: temperatury powietrza i wielkości opadów śniegu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt